Feng Shui a já aneb kdo jsem?

Jmenuji se Hana Kopecká.
Těší mne, že se s vámi setkávám.

Na každé stránky patří životopis, ale ten svůj bych raději označila slovem příběh, protože důležité momenty zpětně nenacházím v datech ani certifikátech.

Feng Shui – cesta za harmonií

Co si pamatuji jsem kreslila, malovala, vyřezávala z kůry a hledala harmonii ve tvarech barvách a liniích. Moje snažení dostalo na střední a vysoké škole odborné názvy, mluvila jsem o barevném spektru, teplých a studených barvách, jejich komplementárním kontrastu. Naučila jsem se různým výtvarných technikám i chápat naši evropskou uměleckou současnost v historickém i sociálním kontextu. Ať děláme, co děláme, naše vnímání reality je přímo svázáno s našimi kořeny a tradicemi. Tu samou řeku nakreslí zcela jinak mladík z Hradce Králové a čínský umělec. Přesto jsem se postupně začala právě čínským učením Feng shui zabývat.

Počátek hledejte u sebe.

Potřebovala jsem přetvořit náš byt ve skutečný domov, abychom se v něm dobře cítili, přátelé k nám rádi chodili na návštěvu a my sami u ranního šálku čaje dokázali vychutnat pohodu, bezpečí a byli po spánku odpočatí. Uměla jsem vnímat harmonii barev a tvarů na plátně, nyní jsem se učila vnímat pohyb energie v prostoru a začala chápat, jak praktické může být nastolovat její harmonii. Mnohokrát jsme se stěhovali, střídali jsme bydlení v bytě i v domku, ve vlastním i pronájmu. Učila jsem se vyhazovat zbytečnosti, chybami si ověřovala, jak důležitý je nejen samotný nábytek a stěny, ale i okolí bytu, jak může přidat nebo naopak ubrat životní energii a sílu.

Když zkušenější předávají.

Absolvovala jsem Školu tradičního feng shui Aqua Ventus Academy. V současné době jsem členkou týmu poradců Feng Shui Academy. Naučila jsem se různé techniky, jak pracovat s prostorem, zlepšovat energii v domě, stimulovat přísun peněz, posílit zdraví, stále však přistupuji k prostoru jako k výtvarnému dílu, které lze drobnými a přesnými zásahy dovést „k dokonalosti“.

Synergie a hledání kořenů

Kromě „klasického“ poradenství ráda tvořím drobné doplňky z keramiky, předměty, které mají funkční i estetickou hodnotu a zároveň přesně odpovídají požadavkům prostoru, tvarem a barevností pomáhají přilákat nové příležitosti, bohatství, či vyvážit vztah mezi partnery. Vracím se znovu ke svým kořenům. Využívám odkaz čínských mistrů Feng shui a spojuji ho se středoevropským pohledem na svět.