7 Feng Shui tipů, jak se připravit na Vánoce

Vánoce tvoří zajímavou tečku na konci každého roku. Je jen na nás, jak se na ně připravíme. Dny na konci roku mohou být stejně svůdně sladké jako kopeček zmrzliny, nebo nám dokáží přinést na jazyk pocit trpkosti a smutku. Aby bylo „příjemna“  co možná nejvíce, pojďme se podívat na přípravy svátků z hlediska Feng Shui.

Připravila jsem pro Vás 7 pravidel, které Vám pomohou.

  • Vyhoďte z domu či bytu všechno nepotřebné a rozbité.

Věci, které neslouží svému účelu vás pouze zatěžují svojí přítomností a brání, aby k vám mohlo přijít něco nového a lepšího. Zbytečné věci navíc zatěžují vaši mysl a je pro vás těžší se soustředit. Myšlenky se točí v kruhu a jen těžko nacházíte řešení.

Při vyhazování zvažte, co zvládnete do Vánoc. Pokud máte plný dům i stodolu, pusťte se do takové práce, kterou jste schopni do svátků dokončit. Na další si vypracujte realistický akční plán, který budete v průběhu následujícího roku plnit.

  • Ozdobte branku i vchodové dveře.

Čím bude váš vstup krásnější, tím lépe se vám bude žít i uvnitř, protože kromě milých hostů přilákáte pro svůj život i novou energii.

  • Sviťte.

Světlo přináší život a naději. Světýlka, lampičky a svíčky nejen dotváří sváteční atmosféru, pomáhají, abychom cítili více naděje, radosti a zahnali případné chmury.

  • Myslete na sebe a udělejte si čas na klidné zastavení.

Čas adventu, Vánoc a konce roku je z hlediska Feng Shui obdobím, kdy vládne energie vody. Je to důležité období, kdy je vhodné přezkoumat vlastní priority. Zamyslete se, zda ve svém životě kráčíte správným směrem, jestli ve vašem životě existují kapitoly, projekty, které je třeba uzavřít a opustit. Energie vody má magickou schopnost odnést z našeho života všechno zastaralé a pomoci úspěšně začít něco nového.

  • Vykouzlete atmosféru hojnosti.

Na jídelní stůl přidejte mísu s ovocem a ořechy, vyzdobte prostor větvičkami, věncem a jmelím. Miskou cukroví symbolicky vyjádříte, že vašemu životu nechybí sladkost.

  • Hlavně nepřehánějte.

Je nesmyslné, abyste se samým gruntováním a pečením naprosto vyčerpali. Bude sice naklizeno, ale vydaná energie vám bude chybět.  Raději buďte se svými blízkými a užívejte si, že jste spolu.

  • Tradice tvoří most mezi generacemi.

Jejich předávání nás stmeluje a dodává rodinám sounáležitost a sílu. Pokud ve vaší rodině dosud žádné nejsou, zkuste nějakou zavést. Třeba společné stolování, psaní přání pod stromečkem, zdobení perníčků…

Krásné a šťastné Vánoce, na které se hezky vzpomíná, se nedají koupit v žádném obchodě. Přesto je určitě letos dokážete vykouzlit. Stačí sebe i svůj domov správně naladit 😊.

 

Mgr.Hana Kopecká – konzultant Feng Shui

 

 

 

Facebook komentáře

komentářů

Napsat komentář