Jak jsme si koupili auto – stačí si jen přát!

Čas adventu bývá spojován s úklidem a nakupováním. Rozhodla jsem se, že si ke konci starého roku trochu uklidím a začala přemýšlet, se kterými věcmi je třeba se rozloučit. Již nějakou dobu jsme s manželem uvažovali o obnově našeho „vozového parku“, a tak mě příliš nepřekvapilo, že nám známý znenadání přivedl kupce, se kterým jsme se k oboustranné spokojenosti na prodeji domluvili. Pravý adrenalinový sport nastal, když jsme začali za prodané auto hledat náhradu!

Můj muž je zvyklý na ledacos

Smířil se s častými velkoobjemovými nákupy soli, přesuny nábytku a věcí bere se stoickým klidem zkušeného matadora, kterému je jasné, že nejjednodušším způsobem, jak najít nůžtičky na nehty či strojek na stříhání vlasů je se zeptat ženy. Křišťály v odpadech nekomentuje. Ve chvíli, kdy jsem přišla s myšlenkou několika nejvhodnějších barev pro naše auto, nehnul brvou. Po několika hodinách usilovného prohledávání nabídek okolních bazarů však dospěl k přesvědčení, že život se mnou není jednoduchý a sehnat auto v navrhovaných barevných variacích je nemožné.

Každý máme originální řešení

Shodli jsme se, že si pořídíme auto z druhé ruky. Jinak jsme s mužem přistoupili k věci s rozdílnou strategií.

Ujasnila jsem si, jaké vlastnosti od auta očekávám (Má být spolehlivé. Dělat mi radost. Budeme s ním jezdit na nákupy i na krátké výlety, a tak musí pojmout celou rodinu i psa …) a tyto vlastnosti přiřadila k základním energiím podle Feng Shui a posléze svůj výběr srovnala s vhodnými barvami svého i manželova čísla Kua.

Můj muž se zahloubal do technických parametrů, načerpal nové znalosti o výhodách a slabinách dostupných značek a modelů. Zavolal kamarádovi opravářovi, co se mu v případě potřeby bude nejlépe opravovat. Nastudoval ceny náhradních dílů…

Předložili jsme si navzájem svoje představy a s nadějí začali projíždět internetové portály. Získat motor s příslušným výkonem, ucházejícími najetými kilometry a rokem výroby nebyla zrovna maličkost, ale přidat k těmto požadavkům ještě barvu znamenalo, že se nám výběr smrsknul na jeden až dva vozy odstavené na druhém konci republiky. Navíc ani u nich jsme si nebyli jistí…

Důležité je se nevzdávat

Propadla jsem malomyslnosti a volala kamarádce Věrce, abych se ujistila, že jsem nepřehlédla nějakou vhodnou variantu. S bohorovností člověka, kterého se věc osobně netýká, mě ujistila, že postupuji správně a abych si prostě, jako obvykle, přála.

Vyslala jsem tedy do Vesmíru přání, udělala večeři a druhý den jsme se podle předchozího výběru rozjeli do autobazaru. Sice neměli úplně to pravé, ale některá auta stála za shlédnutí, byť čistě proto, abych si ujasnila, o jak velkých zavazadlových prostorech u jednotlivých modelů mluvíme.

Vesmír pracuje pro nás

V bazaru nás „na první dobrou“ odvedli k vozu, který ještě nestihli zveřejnit na stránkách. Měl přesně parametry, které chtěl můj muž, a jednu z barev, co jsem prosazovala já. Mého muže to šokovalo.

Naše touhy mají obrovskou sílu a tvůrčí schopnost změnit celou naši realitu. Je jen důležité si ujasnit, co chceme.

Facebook komentáře

komentářů

Napsat komentář