Myši a nadcházející rok Kovové krysy

Povídala jsem si se sousedkou o všem možném a došly jsme až na „myší“ téma. Vyprávěla mi, že dokud žila zcela městsky, krysy nebo myši pro ni byly roztomilými zvířátky s chytrýma černýma očima, které se podle dětských obrázkových knížek zajímají o všechny novinky. S přestěhováním blíž k přírodě nastal v jejím postoji prudký zlom.

Zavinila si ho sama. Na vchodové dveře naivně pověsila věnec ze suchého obilí. Byl krásný. Bohužel se líbil nejen jí, ale i těm čtyřnohým „potvorám“, které to vzaly jako pozvání, a bez dalších dotazů se nastěhovaly do ještě nepodbité střechy.

Myši zkoumají všechno.

Myši jsou zvědavé a rychlé. Prošmejdí prakticky každé místečko. Než dokázali jejich rodinku pochytat a skříně zabezpečit, znamenala jejich přítomnost opakované úporné čištění veškerého kuchyňského nádobí. Představa, že se hlodavčí špičatý čumáček dotýkal hrnce na polévku se jí ani trochu nelíbila…

Jak nedat myším šanci.

Nenudila se ani po Vánocích: „Hned po svátcích jsem musela přerovnat a vytřídit všechny potravinové skříně. Přestože Macík hlídá, dostaly se tam!“ Vyprávěla mi celý boj. Nejdříve vyhazovala vše nakousané. Schovala potraviny, které by mohly lákat k dalším návštěvám. Znova vše umyla a pečlivě srovnala na praktičtější místa.

Rok Kovové krysy si vyžádá pročištění.

Jak povídala, uvědomila jsem si, že si to myši načasovaly geniálně. Za několik dnů začíná nový rok kovové krysy. K jeho dobrému zvládnutí pomůže, když náš život bude mít pravidla a odstraníme vše nepotřebné.

Čím jednodušší a přehlednější si prostor i život uděláme, tím lehčeji se nám bude kráčet. Neznamená to, že bychom se neměli těšit z krásy. Jen by věci neměly bránit energii v plynutí a nám přidělávat starosti.

Sousedčiny myši urychlily změny. Ukázaly jí, že se vyplatí všímat si detailů a řád s disciplínou budou důležitými principy pro nadcházející rok.

Další informace o nadcházejícím roce se dozvíte na semináři Rok Kovové krysy.

Facebook komentáře

komentářů

Napsat komentář